9 טיפים לצילומי תדמית מנצחים!

9 טיפים לצילומי תדמית מנצחים

מה במאמר?

אחד הדברים שגיליתי בעבודה שלי הוא שצילומי תדמית זו חתיכת מטלה. בתור מי שמשוגעת על צילומי תדמית, אף פעם לא הבנתי את זה. אחרי שראיתי טעויות נפוצות, וחוויתי צילומי תדמית פחות מוצלחים בעצמי, החלטתי לרכז תשעה טיפים שעובדים בשבילי כל פעם מחדש. לגזור ולשמור!

1. ביטחון! להשאיר את כל חוסר הביטחון בבית!

אני יודעת, קל להגיד, וקשה לבצע. כשגם בלי קשר לצילומים הביטחון העצמי שלי לא גבוה, איך אפשר לעוף על עצמי דווקא מול מצלמה זרה? הדרך שלי היא לחזק את עצמי יום לפני ובבוקר הצילומים, נותנת לעצמי מחמאות, בלי קשר לכמה אני  מאמינה להן או לא. יש לי רשימת הצלחות ורשימת דברים שאני אוהבת בעצמי, זו בדיוק הדרך להעלות ביטחון ברגעים שהוא קצת בורח.  חשוב להקפיד על בחירת בגדים מחמיאים. זו לא ההזדמנות ללבוש בגד חדש ולא נוח. רק בגדים שאנחנו כבר רגילות אליהם ונוחים לנו. ואיפור מקצועי -חובה! שווה את ה300 שח בשביל להרגיש מלכת העולם.

2. מה המטרה של הצילום?

כדאי מאוד לתכנן את מטרת הצילומים, אם זה לאתר – איזה תמונות כדאי שיהיו לי. תמונה מחייכת לעמוד האודות, תמונה לרוחב לדף הבית. תמונה מייצגת עבור שירותים.. אם לפייסבוק – איזה פוסטים אני אכתוב ואיזה תוכן יהיה שם? תמונה ללינקדאין, תמונות אוירה לאינסטגרם. לכל צילומים יש מטרה וכדאי לדעת אותה לפני הצילומים כדי לוודא שהצילומים יתאימו למטרה שלכם.

3. לחשוב מראש על איך אני רוצה להצטלם!

חשוב להיות מוכנים לצילומים! כדי לא להגיע ליום הצילומים עם ראש ריק, כדאי להסתכל באתרים ועמודי אינסטגרם של צלמים וצלמות, לחפש אצל קולגות מהתחום איך הצטלמו. לחפש צבעוניות של רקעים, פוזות מעניינות ואפילו פרצופים.
אני ממליצה להכין רשימה של פוזות לצילום, פרצופים וכו'. כשאני עשיתי צילומים חשבתי על כל הפוסטים שאני רוצה להעלות. במקרה שלי, רציתי תמונות עצבניות בשביל כל הפעמים שאני כותבת על הלקוחות הכועסים או על התסכול מאתר שלא עובד.


4. להשתמש באביזרים לצילום

כמה אפשר לצלם תמונות מחייכות? עוד דרך לגוון חוץ מפרצופים שונים, היא אביזרים! במקרה שלי המחשב היה האביזר שלי, והיתה לי גם מחברת. בכל תחום יש אביזרים מתאימים. גם אביזרים שלא קשורים לתחום באופן ישיר, מנורת כוכבים, קונפטי, וכל אביזר שיוסיף נפח לצילומים.

5. לא להתקמצן על כמות תמונות

התמונות הראשונות בדרך כלל גרועות, זה הזמן לשבירת הקרח ולהרגיש בטבעיות מול המצלמה. לכן, ההמלצה שלי היא לצלם את אותה פוזה מלא פעמים. פשוט לתקתק תמונות. תוך כדי הצילום משתחררות! מאחר ויש כמה סטים של בגדים (ממליצה!)כדאי לצלם את אותה פוזה בכל סט בגדים כדי שיהיו כמה אופציות מכל חיוך וכל פרצוף.

6. בחירת בגדים מתאימים.

מחמיא ונוח כבר אמרנו. בהיבט הצבעוניות – אני ממליצה על בגדים בצבעי המותג, לפחות סט אחד שמתכתב עם הצבעוניות השיווקית שלכם. מומלץ להצטלם בבגדים חלקים בלי פסים ודוגמאות, שמשתבשים קצת בצילום. ובהיבט המגוון – תבחרו בגדים שמתאימים למסר שלכם. אם אתם רשמיים ועסקיים – בגדים יותר מחויטים. ואם יותר סחבקים – לבשו בגדים שמתאימים למסר הזה.

7. שינה טובה לילה לפני.

אל תבואו ליום צילום אחרי לילה לבן. נסו לישון טוב לפני ולא לקבוע צילומים לשעה מוקדמת מידי. תפנקו את עצמכם בשינה טובה לפני.

8. לעשות הכנה לצלם או לצלמת

יש לנו דברים שרק אנחנו נשים לב אליהם. אני יודעת שיש שיערה שתמיד קופצת לי או שאני שונאת שרואים לי את האוזניים, אז להגיד מראש לצלם או לצלמת כדי שידעו לשים לב גם בעצמם. לפעמים זה ברור להם אבל אל תקחו את זה כמובן מאליו. היו לי כמה צילומים שהלכו בגלל דברים טפשיים שיכולנו למנוע מראש עם מודעות.

9. להסתכל תוך כדי צילום.

באמצע להסתכל על התמונות, לעומק! ממש לעבור ולראות. יכול להיות שיש תמונה שהרגשת שהיא בול אבל משהו לא עבד שם וכדאי לצלם שוב. לוודא שכיסית את כל התמונות שרצית, שיש לך כמה טובות ושבסך הכל – יש עם מה לעבוד.

מקווה שזה היה מאמר מועיל, ממליצה לשמור אותו לקראת צילומי תדמית.
והכי חשוב – בהצלחה!

מה חשבת על המאמר?