8 טיפים לבחירת הצעת מחיר לאתר, כדי שתמיד תהיו מכוסים!

איך לבחור הצעת מחיר לאתר?

מה במאמר?

במסגרת העבודה שלי, אני רואה הרבה בעלי ובעלות עסקים שעסוקים יותר מדי בלחפש, להשוות, להתבלבל… אז תנו לי לעשות לכם קצת סדר בראש, ובעיקר – לחסוך לכם זמן, כסף ותסכול. הנה כמה דברים שחשוב לבחון בהצעות מחיר על אתר, כדי שתמיד תהיו מכוסים ותעשו את הבחירה הנכונה!

💰 זמן אספקה

זמן אספקה יתייחס גם לסקיצה הראשונית של האתר וגם להשלמת הפרויקט כולו. חשוב לשאול לא רק מתי האתר יהיה מוכן, אלא כמה זמן ייקח לביצוע הראשוני וכמה זמן ייקח לכל תיקון באתר? אולי האתר יהיה מוכן תוך שבוע אבל ידרוש תיקונים ושם הפרויקט ימרח. חשוב לוודא מראש כדי להימנע מאכזבות מיותרות בדרך וכדי להתכונן למה שצפוי לכם.

💰 סבבי תיקונים

מלבד כמה זמן ייקחו התיקונים, צריך לוודא כמה סבבים של תיקונים כלולים בהצעת המחיר שאנחנו מקבלים. בין אם הסבבים מוגבלים ובין אם לא, חשוב לדעת כמה כל סבב כזה יעלה לנו.
סבבי תיקונים הם חשובים – כך נוכל להגיע לתוצאה שאנחנו באמת רוצים ובאמת מרוצים ממנה. שווה להשקיע בהם, אבל כדאי לדעת כמה אנחנו משקיעים בהם. גם כאן, מעבר לתשלום, ההכנה למה שצפוי לנו תחסוך עוגמת נפש ותגרום לנו לצלוח את הפרויקט בצורה נעימה.

💰 מה כלול בהצעה ומה לא

יש דברים שכדאי לוודא שיהיו חלק מההצעה: רישום האתר לסרץ' קונסול של גוגל, הטמעת גוגל אנליטיקס, הדרכה על האתר, תמיכה טכנית למשך זמן מסוים (לפחות שלושה חודשים), הגדרה של כמות עמודים להזנת תוכן, תמיכה טכנית במקרה של באגים.

חשוב לשים לב מה בדיוק השירותים שמוצעים לנו מעבר לבניית ועיצוב האתר. לפעמים נקבל הצעת מחיר נמוכה מאחרת אבל היא לא תכלול את הדברים החשובים, ולכן נפסיד אם נבחר בה, למרות המחיר המפתה.

💰 מה האתר עצמו כולל

האם האתר יהיה בנוי על תבנית או עיצוב אישי? אם תבנית, אני אוכל לבחור אותה? יש לי say בתהליך? מה לגבי אייקונים ותמונות, אני אצטרך לבחור או שיבחרו בשבילי?

חשוב לוודא את הדברים האלו. חשוב גם לוודא שיש מה להציג באתר כדי לא לקבל שלד ריק מתוכן שנצטרך לעשות את כל העבודה כדי למלא בחומרים שלנו. לקוחה שלי שילמה 14 אלף ₪ על אתר שעמד ריק לחלוטין. היא הוסיפה על זה עוד לפחות 5000 ₪ כדי להעלות את כל המוצרים לאתר. אם היא היתה יודעת מראש, היתה מתכננת את התקציב בצורה אחרת.

💰 האם אוכל לעבוד בעצמי על האתר שלי?

דמיינו סיטואציה – מישהו בנה לכם אתר והשאיר אתכם איתו, אבל עכשיו אתם לא יכולים לעשות כלום באתר כמנהלים שלו. חשוב לוודא מה תהיה מידת הגישה שלנו לעריכת האתר, אילו דברים נוכל לשנות אחרי שבניית האתר הסתיימה ואילו לא.

זה בסדר שיהיו דברים מוגבלים, בעיקר מתוך הרצון שלא נשבש בטעות את האתר שלנו. אבל חשוב שכן תהיה לנו גישה כלשהי לעריכה, ושנדע מה בדיוק היא כוללת.

💰 האם יש התחייבות כלשהי למי שבנה לי את האתר אחרי בניית האתר? 

מחויבות שכזאת תבוא לידי ביטוי באחסון. כל אתר מאוחסן איפה שהוא על שרת באינטרנט. אם החברה שבנתה לנו את האתר היא גם המאחסנת שלו, רצוי לוודא שנוכל לעזוב אם וכשנרצה, ובמה צעד כזה כרוך.

💰 האם יש לי איזו שהיא הגבלה באתר?

כמה עמודים יקימו באתר, עבור כמה עמודים יכניסו תוכן, כמה מוצרים יעלו בשבילי? זו נקודה חשובה להבין לפני ההקמה, לא רק כדי לדעת איזה אתר מקבלים, אלא גם כדי לדעת מה יהיה ניתן להוסיף לו אחר כך.

💰 תנאי תשלום

בתנאי התשלום רצוי שגם אנחנו וגם בונה האתר נהיה מוגנים. חלוקת תשלומים לשלבים זו הדרך הכי הוגנת לוודא את זה. חשוב לחתום על הצעת מחיר כתובה ולא לסכם דברים באוויר או במיילים, בטח שלא וואטסאפ או שיחת טלפון.

לא בטוחים איך לבחור הצעת מחיר לאתר?

עדיין לא בטוחים איך להתקדם? בשביל זה אני פה! צרו איתי קשר ואוכל ללוות אתכם החל מאפיון האתר ועד להקמה. אני עובדת עם מגוון חברות ובמגוון מחירים! אל תהססו.

מה חשבת על המאמר?