כמה זמן לוקח לבנות אתר?

כמה זמן לוקח לבנות אתר?

מה במאמר?

כמה זמן לוקח לבנות אתר, זו אחת השאלות הנפוצות בכל תהליך בניית אתר. התשובה הפשוטה? בין 7 ימים לשנתיים. אפילו יותר. 

או, בוריאציה הרגילה והאהובה – זה תלוי.

חברות לבניית אתרים בדרך כלל מתחייבות לבין 7 ימי עסקים ועד 21 ימי עסקים, לאתרים לא מורכבים. אבל בחישוב הזה לא לוקחים בחשבון שלושה גורמים שמוסיפים זמן. במאמר הזה אכתוב על שלושה דברים שיכולים לעכב את עליית האתר לאוויר, ואיך אפשר לחסוך בזמנים ולגרום לאתר לעלות כמה שיותר מהר.

1. איסוף חומרים

לאסוף את החומרים הדרושים לאתר יכול לקחת הרבה מאוד זמן. לבקש ולאסוף המלצות מלקוחות, לאסוף תמונות רלוונטיות, או לצלם צילומי תדמית

בחנות אינטרנטית איסוף החומרים יהיה אפילו יותר מורכב: צריך לרכז את כל המוצרים, לכתוב פירוט על כל אחד מהם ולצלם אותם. 

כמובן, החומרים לאתר כוללים גם את כתיבת התוכן לאתר, חלק משמעותי מאוד באתר. 

ההמלצה שלי תהיה, לא להתחיל לבנות את האתר לפני שהחומרים מוכנים! הסיבה העיקרית להמלצה הזו היא, שברגע שנדע שזה מה שמעכב את תחילת הקמת האתר, הנתון הזה ידרבן אותנו ויגרון לנו למהר. בנוסף, כשיש את כל החומרים, בניית האתר הופכת להיות מאוד פשוטה וזורמת. 

אז איך כדאי לאסוף את החומרים באתר ולקצר תהליכים?

  • התחילו מרשימה הכוללת את כל מה שאתם צריכים להכין. נסו שהיא תהיה כמה שיותר מפורטת.
  • התחילו את האיסוף מהסעיפים שקל להגיע אליהם, זה יגרום לרשימה להתחיל להתמלא ולא תרגישו תקועים במקום.
  • המשיכו לסעיפים שתלויים באנשים אחרים. למשל, בקשת המלצות מלקוחות.
  • היעזרו באנשי מקצוע! אם אתם צריכים תמונות מסוימות, לפעמים כדאי להשקיע בצילום מקצועי. 

זה שלב שעלול להיות מסתכל, אך יש דרכים לקצר אותו ולגרום לו להיות יעיל. ותאמינו לי, ככל שתקדמו את הרשימה הזו יותר, ככה ההמשך יהיה אפילו יותר קל

2. הזנת החומרים

זה אחד הסעיפים שכדאי לבדוק עוד בהצעת המחיר. האם תהיה הזנת חומרים מטעם החברה שבונה את האתר או שתצטרכו להזין את החומרים בעצמכם? זו שאלה חשובה שתעזור לכם להתכונן לטווח הזמנים האמיתי.

בין אם מישהו מעלה את החומרים בעבורכם או שאתם צריכים לעשות זאת בעצמכם, הנה שני טיפים שיקלו עליכם בהזנת החומרים:

הכינו את החומרים מראש

הכינו אותם בצורה מסודרת. כשמדובר על מוצרים לחנות אינטרנטית, הקפידו על טבלה מסודרת ונוחה שתקל על העלאת המוצרים ולא תעכב תהליכים. הקפידו להבהיר לאן כל דבר הולך, לאן כל תמונה מתאימה, איך תוכן צריך להיראות, וכן הלאה.

אל תהססו לבקש עזרה

גם סטודנטים יכולים להיות עזר נפלא להזנת חומרים. בונה האתר יוכל לתת הדרכה פשוטה ולתת להם את המושכות להעלות את כל החומרים לאתר, כך שכל מה שתצטרכו לעשות הוא לספק את החומרים ואלו יוזנו בצורה יעילה ומהירה.

לסיכום, כדאי לזכור שמישהו צריך להזין את כל החומר, ורצוי שיהיה מענה מראש וסדר במה שצריך להעלות.

3. תיקונים

עוד שלב שכדאי לבדוק מראש בהצעת המחיר הוא שלב התיקונים. כמה זמן יקח לבצע כל תיקון? האם מדובר על יום תגובה או שאפשר 'להימרח' עם תיקונים במשך שבוע ומעלה. כמה תיקונים כלולים בהצעת המחיר? וכן הלאה.

בגלל שהשלב הזה תלוי בעיקר בבוני האתר, זו הדרך שלכם להקל עליהם:

  • לרכז את כל בקשות התיקונים במייל מסודר.
  • להיות כמה שיותר מפורטים בבקשת התיקון (גם במהות התיקון .(הכותרת שנמצאת בעמוד X לשנות לניסוח Y, הכפתור שנמצא בצד ימין להזיז לצד שמאל, וכן הלאה. השתדלו לפרט לא רק את הבעיה, אלא גם מהי התוצאה שתרצו.
  • לקבוע פגישת תיקונים עם בוני האתר. תשבו ביחד, אפילו לחצי שעה, ותוכלו לעבור על הכל. זה פתרון מומלץ כשהתמונה לא מתאימה ותרצו לבחון תמונה אחרת, או כשמשהו בעיצוב לא מסתדר.

לסיכום, כמה זמן לוקח לבנות אתר?

אז אמרנו שהזמן שלוקח לבנות אתר תלוי בכמה פרמטרים שלא בהכרח נלקחים בחשבון בהצעות שחברות בניית אתרים מציגות בפנינו. פעולות הכנה כמו איסוף חומרים וארגונם מאריכות את התהליך אך גם מקלות על שלבים שונים בבניית האתר עצמו, ותיקונים הם דבר שחשוב לשים אליו לב בהצעת המחיר מול החברה כדי להימרח איתם כמה שפחות. מקווה שהמאמר עזר להבין מה מחכה לכם בפרויקט ואיך להתכונן בצורה נכונה לתכנון זמן נכון!

מה חשבת על המאמר?