דומיין – מה זה?

דומיין

מה במאמר?

מה זה דומיין?
דומיין זה שם המתחם שלכם באינטרנט. כמו שיש לנו כתובת פיזית שאפשר למצוא אותנו בה, כך גם באינטרנט. את הכתובת הפיזית שלנו אפשר למצוא במפה, בwaze ובגוגל maps. את הדומיין, הכתובת האינטרנטית שלנו, הלקוחות ימצאו דרך חיפוש באינטרנט, וחשוב שגם גוגל יכיר אותה.

איך נבחר שם דומיין?
כשאנחנו מגיעים לבחירת שם הדומיין שלנו, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה דברים:

  1. סיומת הדומיין, יש חשיבות מסוימת לבחירת הסיומת. האם לבחור סיומת com או il, מה ההבדל בכלל? לגוגל יש העדפה להציג אתרים מקומיים. זאת אומרת שאם הלקוחות שלי נמצאים בישראל, אני רוצה לבחור דומיין בסיומת מקומית- co.il.
    לעומת זאת, אם הלקוחות שלי מפוזרים גם בחו"ל, ייתכן שכדאי לי לבחור סיומת בינלאומית.
  2. דומיין פשוט, דומיין מסורבל גם יקשה על גוגל וגם יקשה על הלקוחות שלי. נרצה למצוא דומיין כמה שיותר פשוט. Aniohevshokolad.co.il זה לא הדומיין הכי נכון בשבילנו…

רישום הדומיין
לפני הכל, אני תמיד ממליצה לקנות לבד דומיין.  יהיו חברות לבניית אתרים שיציעו את הדומיין כחלק מחבילת האחסון. אני תמיד ממליצה לקנות לבד דומיין כדי שתדעו שהוא בשליטתכם.
אין לדעת מה יקרה, והדומיין זה הנכס הכי יקר כשזה מגיע לאתר אינטרנט. ביום שבו תרצו להעביר את הדומיין לאחסון אחר, עלולים לעשות לכם בעיות אם הוא לא יירשם על שמכם.

איפה כדאי לקנות דומיין?
בכנות, זה לא ממש משנה, אפשר לבחור לפי מחיר ולפי האתר שבו נוח לכם לקנות. אני אוהבת לקנות אצל אינטרניק, חוץ מהם גם livedns וbox ידועים לטובה.

חשוב להקפיד ברישום הדומיין לכתוב פרטים מדויקים שלכם, כאשר הכי חשוב- מייל. המייל חייב להיות עדכני! אם תשכחו את המייל או תפסיקו לעבוד איתו בשלב מסוים, זה עלול לעשות לכם בעיות בהמשך. לכן שימו לב שכתובת המייל שלכם עדכנית ובשימוש. חשוב במיוחד בדומיין בסיומת com.

כמובן שאני כאן עבורכם, להתייעצות לגבי הדומיין לאתר שלכם ולתמיכה בתהליך הרישום.
0524584392

מה חשבת על המאמר?